Home / Lajme / Maqedoni / Ahmeti takon ambasadorin Ylber Hysa

Ahmeti takon ambasadorin Ylber Hysa

24 prill-
Kreu i integrisëtve Ali Ahmeti, poashtu ka vlerësuar se raportet me VMRO-DPMNE-në janë në nivel dhe nuk ka përkeqësime. Ai shtoi se të dy partitë funskionojnë si kanë funksionuar deri më tash.

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, vlerëson se zgjedhje të parakohëshme parlamentare nuk do të ketë dhe nuk ka arsye që të njejtat të mbahen në këtë kohë. Sipas tij, është rrrumbullaksuar një cikël zgjedhor mjaft i suksesshëm dhe vendi duhet të punojë për të ardhmen e tij.

Kreu i integrisëtve Ali Ahmeti, poashtu ka vlerësuar se raportet me VMRO-DPMNE-në janë në nivel dhe nuk ka përkeqësime. Ai shtoi se të dy partitë funskionojnë si kanë funksionuar deri më tash.

Këto komente Ahmeti i ka bërë pas takimit me ambasadorin e Kosovës në Maqedoni Ylber Hysa.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *