Home / Lajme / Maqedoni / Aksion i gjërë policor, arrestohen avokatë, ish-drejtorë të sigurimit… (VIDEO)

Aksion i gjërë policor, arrestohen avokatë, ish-drejtorë të sigurimit… (VIDEO)

Shkup, 18 prill – Policia e Maqedonisë ka filluar një aksion të gjërë policor, ku jozyrtarisht mësohet se deri më tani është arrestuar ish drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim të Maqedonisë.

Gjithashtu, mësohet se janë arrestuar edhe dy avokatë dhe disa qytetarë. Aksioni i policisë ka filluar mbrëmë vonë pas mesnate dhe deri më tani nuk dihet nëse ky aksion po vazhdon vetëm në Shkup apo edhe në qytetet tjera.

Jozyrtarisht mësohet se personat e arrestuar kanë qenë të dyshuar për manipulime financiare me shtetas të huaj nga Sllovenia, por nga MPB theksojnë se pasi të përfundojë aksioni gjatë ditës së sotme do të ketë informata më të hollësishme.

ARESTOHET ISH-SHEFI I ZBULIMIT DHE AVOKATËT PËR PASTRIM 1 MILION EURO ( VIDEO )

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *