Home / Lajme / Maqedoni / Ali Ahmeti: Fitore historike e BDI-së (VIDEO)

Ali Ahmeti: Fitore historike e BDI-së (VIDEO)

Tetovë, 8 Prill-Edhe njëherë u falënderohem të gjithë qytetarëve të Tetovës dhe ju ftoj që se bashku të festojmë ditën e enjte në sheshin e Tetovës. Gjithashtu u falënderohem edhe votueseve të bashkësive tjera etnike që na përkrahën’ tha Arifi.

Ali Ahmeti shpalli fitore në Tetovë, Gostivar, Çair, Vrapcisht, Bervenicë, Studenican, ‘Fituam edhe Strugën dhe ju ftojë së bashku të festojmë kjo është fitorja më e thellë për BDI deri tani, ju ftoj të festojmë të enjten në Sheshin Tetovë’ tha Ahmeti.

‘Dëshiroj ta shfrytëzoj rastin që të falënderoj të gjithë qytetarët e Komunës së Tetovës të cilët e mbështetën opsionin tonë të përbashkët dhe njëkohësisht të nënvizoj se ne do t’i rrijmë karshi besës së popullit të Tetovës i cili e deshi dhe e përkrahu ndryshimin. Edhe njëherë u falënderohem të gjithë qytetarëve të Tetovës dhe ju ftoj që se bashku të festojmë ditën e enjte në sheshin e Tetovës. Gjithashtu u falënderohem edhe votueseve të bashkësive tjera etnike që na përkrahën’ tha Arifi.

ALI AHMETI: FITORE HISTORIKE E BDI-së ( VIDEO )

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *