Home / Lajme / Maqedoni / BDI: Beteja për Dollnenin vazhdon

BDI: Beteja për Dollnenin vazhdon

Shkup, 22 Prill – Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) vlerëson se beteja për Dollnenin nuk është humbur dhe se do të dërgojnë ankesa për parregullsi.

“Procesi zgjedhor në Dollnen ende nuk ka përfunduar pasi që ne kemi përgatitur ankesa për fshatin Cërnilisht, fshat të pastër shqiptar ku kandidati i VMRO-DPMNE-së Boshe Milloshoski mori 350 vota të cilët ishin vendimtare për të siguruar epërsi prej 300 votash.

Kemi konstatuar parregullsi të cilat kanë ndikuar në rezultatin final”, tha zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *