Home / Lajme / Maqedoni / BDI: Rufi Osmani të përgjigjët se kur do ta mban fjalën (VIDEO)

BDI: Rufi Osmani të përgjigjët se kur do ta mban fjalën (VIDEO)

Tetovë, 03 Prill – BDI sot përmes Artan Grubit i është përgjigjur RDK lidhur me akuzat e saj nga nënkryetari Artan Dika lidhur me procesin e zgjedhjeve të 24 marsit.

Sipas Artan Grubit shefi i kabinetit të kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti, BDI-ja nuk frikëoshet nga koalicionimi I mundshëm sepse ka aleancë me popullin shqiptarë.

Sipas tij Rufi Osmani para zgjedhjeve të 24 marsit, doli me prognozë që do të fitoj që në rrethin e parë, por e humbi atë dhe BDI prin në Gostivar me 11.208 vota ndërsa RDK ka 10.775 vota. Ai shtoi se sot ka thirrur konferencën për të përkujtuar Rufi Osmanin për një premtim të fuqishëm të dhënë para të gjithë popullit shqiptar, me fjalë të qarta dhe të prera.

BDI: RUFI OSMANI TË PËRGJIGJET KUR DO E MBAJË FJALËN ( VIDEO )

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *