Home / Lajme / Maqedoni / BDI shpalli fitoret në Çair dhe Vrapçishtë

BDI shpalli fitoret në Çair dhe Vrapçishtë

7 prill-Në paraqitjen e tij të parë pas mbylljes së vendvotimeve,zëdhënësi I BDI-së Bujar Osmani informoi se partia e tij tashmë ka fituar në Tearcë dhe Haraçinë,ndërsa në 9 komunat tjera ku garon BDI-ja, kandidatët e kësaj partie janë në epërsi.

Osmani: BDI fiton në çair dhe Vrapçishtë, prinë 4,700 vota në Tetovë Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani shpall fitore në Çair dhe Vrapçishtë, ndërsa në Tetovë kandidatja Teuta Arifi, sipas Osmanit prin me rreth 4,700 vota përpara kundër-kandidatit Sadi Bexheti të PDSH-së. Në paraqitjen e tij të parë pas mbylljes së vendvotimeve,zëdhënësi I BDI-së Bujar Osmani informoi se partia e tij tashmë ka fituar në Tearcë dhe Haraçinë,ndërsa në 9 komunat tjera ku garon BDI-ja, kandidatët e kësaj partie janë në epërsi.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *