Home / Lajme / Maqedoni / Gjendet foshnja e sapolindur në oborrin e një shtëpie në Haraçinë

Gjendet foshnja e sapolindur në oborrin e një shtëpie në Haraçinë

07 Prill – Një foshnje e sapolindur është gjetur dje në fshatin Haraçinë të Shkupit në oborrin e një shtëpie të në banori të saj.

Haraçinasi me inicialet P.P ka informuar se sapo kishte dalur në oborrin e shtëpisë dhe në një kaçubë të kopshtit ka gjetur foshnjen e sapolindur.

Ai ka informuar organet policore dhe se në vendin e ngjarjes kishte mbërritur edhe një autoambulancë, e cila ka transportuar foshnjen drejt Qendrës Klinike në Shkup. Deri tani nuk janë hollësi se si është gjendja e foshnjes dhe se si ka përfunduar fëmija në oborrin e kësaj shtëpie. (INA)

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *