Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski: Populli sheh se kjo garniturë politike zgjidh probleme (VIDEO)

Gruevski: Populli sheh se kjo garniturë politike zgjidh probleme (VIDEO)

03 Prill – Në raundin e parë të zgjedhjeve lokale LSDM-ja fitoi vetëm një komunë, ndërsa ne 39 dhe kjo nuk është e rastësishme për shkak se votuesit tanë na njohin për nga realizimet tona.

Ne kështu do të vazhdojmë edhe më tej populli sheh se kjo garniturë politike zgjidh probleme, tha lideri i VMRO-DPMNE-së dhe njëherësh kryeministër, Nikolla Gruevski në tubimin e sontëm të koalicionit “Për Maqedoni më të mirë” në komunën e Jegunocit theksoi kryeministri, asnjëherë nuk kemi premtuar se do t’i zgjidhim të gjitha problemet, por programi ynë bazohet në kërkesat më të mëdha të qytetarëve të cilët ne pastaj i realizojmë.

Kryetari aktual i komunës së Jegunocit Toni Kocevski i cili edhe një herë e kërkoi besimin nga banorët e kësaj komune tetovare përkujtoi në projektet e ndërmarra në periudhën e kaluar dhe paralajmëroi projekte të reja.

GRUEVSKI: POPULLI SHEH SE KJO GARNITURË POLITIKE ZGJIDH PROBLEME ( VIDEO )

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *