Home / Lajme / Maqedoni / Kandidati i PDSH-së Ziadin Sela mundë për së treti herë kandidatin e VMRO DPMNE-së

Kandidati i PDSH-së Ziadin Sela mundë për së treti herë kandidatin e VMRO DPMNE-së

Strugë, 21 Prill – Struga mbetet e shqiptarëve, edhe pas rivotimit të sotëm në 9 vendvotime.

Kandidati shqiptar ka fituar sërish kundrejt atij maqedonas, me një dallim të thellë e të pakontestueshëm.

Sipas të dhënave zyrtare të KSHZ-së, kandidati shqiptar me siglën e PDSH-së ka fituar 19.535 vota, ndërsa ai maqedonas, nga VMRO-DPMNE, 14.386.

Zgjedhjet u përsëritën me vendim të Gjykatës Administrative, e cila pranoi paditë e VMRO-DPMNE-së, për anulimin e 7885 votave në 9 vendvotime – 3 në pjesën urbane të qytetit, dhe 6 në rrethinë.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *