Home / Lajme / Maqedoni / Kryesia e PDSH-së refuzon dorëheqjen e Thaçit (VIDEO)

Kryesia e PDSH-së refuzon dorëheqjen e Thaçit (VIDEO)

Tetovë, 10 Prill – Çështja kryesore që unë sqarove ishte se unë nuk ofrova dorëheqje se kanë kërkuar prej meje dorëheqje plehu i kombit siç është Rufi Osmani, Bardhyl Mahmuti, Imer Selmani, Ali Ahmeti, Alajdin Demiri. Të gjithë ata i kam mund, i kam çu zhag, por dorëheqjen e kam ofru që partinë ta mbroj nga brenda mos shkaktohet përçarje dhe ndarje”, tha Thaçi.

Kryesia qendrore e PDSH-së ka refuzuar të debatojë për dorëheqjen e kryetarit të partisë Menduh Thaçi, dhe ka hjekur prej rendit të ditës këtë pikë. Këtë e ka bërë të ditur vetë kryetari Menduh Thaçi, gjatë një prononcimi për media.”Kryesia qendrore e PDSH-së ka refuzuar të diskutojë për dorëheqjen time. Normalisht unë desha të sqaroj këtu se oferta ime për dorëhqeje ka të bëjë me një kërkesë që përgjegjësinë për këtë rezultat e marr unë si kryetar partie dhe nuk lejoj që të hapet debat jo konstruktiv brenda struktura të partisë dhe të vendosen në përgjegjësi njerëzit e partisë. Kjo ishte kryesorja. Çështja kryesore që unë sqarove ishte se unë nuk ofrova dorëheqje se kanë kërkuar prej meje dorëheqje plehu i kombit siç është Rufi Osmani, Bardhyl Mahmuti, Imer Selmani, Ali Ahmeti, Alajdin Demiri. Të gjithë ata i kam mund, i kam çu zhag, por dorëheqjen e kam ofru që partinë ta mbroj nga brenda mos shkaktohet përçarje dhe ndarje”, tha Thaçi. (U.H)

KRYESIA E PDSH-së REFUZON DORËHEQJEN E MENDUH THAÇIT ( VIDEO )

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *