Home / Lajme / Maqedoni / Kryetari i ri që do të dislokojë përmendoret e ‘Shkupi 2014’

Kryetari i ri që do të dislokojë përmendoret e ‘Shkupi 2014’

11 prill-Për këtë shkak, së pari do të konsultohem me opinionin profesional i cili nuk është pyetur deri tani fare, e pastaj do i pyes edhe qytetarët. Është i mundur realizim i referendumit për të ardhmen e përmendoreve. Nëse qytetarët vlerësojnë se nevojitet dislokim, me kënaqësi do e bëj atë”, është shprehur Zhernovski për gazetën Utrinski.

Kryetari i ri i Komunës Qendër, Andrej Zhernovski deklaroi është i gatshëm ta bëjë dislokimi e përmendoreve në qendër të qytetit, nëse një gjë e tillë kërkohen nga qytetarët.

“Unë i respektoj të gjitha porositë, edhe pse dihet se cila porosi prej nga vjen. Por, të mos harrojmë, në këto zgjedhje fitoi platforma e cila paralajmëroi dislokim të përmendoreve. Gjithsesi, qëndrimi im për përmendoret është i qartë, dhe se nuk na duhen, sepse e fyejnë kryeqytetin. Por unë nuk do të punoj vetëm me logjikën time personale politike. Për këtë shkak, së pari do të konsultohem me opinionin profesional i cili nuk është pyetur deri tani fare, e pastaj do i pyes edhe qytetarët. Është i mundur realizim i referendumit për të ardhmen e përmendoreve. Nëse qytetarët vlerësojnë se nevojitet dislokim, me kënaqësi do e bëj atë”, është shprehur Zhernovski për gazetën Utrinski.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *