Home / Lajme / Maqedoni / Manifestim në shkollën Migjeni në Tetovë

Manifestim në shkollën Migjeni në Tetovë

24 prill- “Më lejoni ta përshëndes këtë nismë që kultivon dhe nxit vlerat e shoqërisë tonë multietnike duke inkujaruar bashkëpunimin në mes nxënësve, arsimtarëve dhe prindërve duke inkurajuar komunikimin, njohjen dhe besimin e ndërsjellë në mes komuniteteve”, heksoi Arifi në fjalën e saj.

Sot kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi morri pjesë në ceremoninë e shënimit të përfundimit të renovimit të dritareve të shkollës Migjeni- Bratstvo në kuadër të projektit të USAID për integrim ndëretnik në arsim.

Në fjalën e saj para të pranishmëve kryetarja Arifi shprehu kënaqësinë që është pjesë e kësaj ceremonie që shënon përfundimin e punimeve që sigurojnë ambient më të sigurt dhe më të këndshëm për nxënësit dhe arsimtarët e shkollës Bratstvo-Migjeni.

“Më lejoni ta përshëndes këtë nismë që kultivon dhe nxit vlerat e shoqërisë tonë multietnike duke inkujaruar bashkëpunimin në mes nxënësve, arsimtarëve dhe prindërve duke inkurajuar komunikimin, njohjen dhe besimin e ndërsjellë në mes komuniteteve.” Theksoi Arifi në fjalën e saj.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *