Home / Lajme / Maqedoni / Menduh Thaçi: Fituam në Strugë dhe Studeniçan, në komunat tjera funksionoi blerja e votës (VIDEO)

Menduh Thaçi: Fituam në Strugë dhe Studeniçan, në komunat tjera funksionoi blerja e votës (VIDEO)

Tetovë, 07 Prill – ‘LSDM, VMRO dhe RDK, u bënë bashkë kundër opsionit të vetëm shqiptar PDSH-së, kjo është një gjë e mirë sepse nuk do lejojmë infektimin e partisë me njerëz të tillë që vlejnë 200 denarë’ tha Thaçi.

Menduh Thaçi para mediumeve i uroj fitoren Zijadin Selës në Strugë, ndërsa për Tetovën akuzoi BDI-në se ka blerë votat e maqedonasve dhe u bë bashkë me të gjithë vetëm që të fitoj Tetovën.

‘LSDM, VMRO dhe RDK, u bënë bashkë kundër opsionit të vetëm shqiptar PDSH-së, kjo është një gjë e mirë sepse nuk do lejojmë infektimin e partisë me njerëz të tillë që vlejnë 200 denarë’ tha Thaçi.

I pyetur se a do të dorë hiqet dhe a do të bëjë reforma Thaçi tha:

‘Edhe kjo gjë është e mundur, pro nëse e kërkojnë mbi 90 mijë luana( aktivista të PDSH-së) dhe jot ë tjerët të cilët votuan kundër kësaj platforme’ tha Thaçi.

Kandidati i PDSH-së, Sadi Bexheti ka pranuar humbjen në qytetin e Tetovës duke dalë në një konferencë për shtyp.

“I faleminderoj të gjithë ata që më votuan mua, faleminderoj stafin tim për punën që ka bërë, ndërsa kundërkandidates time i uroj sukses në postin e ri”.

MENDUH THAÇI FITUAM NË STRUGË DHE STUDENIÇAN – NË VENDET TJERA FUNKSIONOI BLERJA E VOTËS ( VIDEO )

Gjithashtu lexo

Kallëzim penal deri te PSP nga Mehmeti, Llatas dhe Talevska kundër biznesmenit Palevski

Ashtu siç u informua dje nga Telegrafi, biznesmeni Ljupço Palevski është marrë në pyetje informative …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *