Home / Lajme / Maqedoni / Në Gostivar kanë votuar 30 për qind, ndërsa në Vrapçisht 42 për qind të votuesve

Në Gostivar kanë votuar 30 për qind, ndërsa në Vrapçisht 42 për qind të votuesve

7 prill-
Siç informojnë nga komisionet zgjedhore, në 89 vendvotimet në komunën e Gostivarit, deri në ora 17 kanë votuar 22.121 persona ose 29,5 për qind, ndërsa në Vrapçisht 9.797 qytetarë ose 42 për qind

Dy orë para mbylljes së vendvotimeve në rajonin e Pollogut kanë votuar 42 për qind nga votuesit në komunën e Vrapçishtit dhe pothuaj 30 për qind në komunën e Gostivarit.

Siç informojnë nga komisionet zgjedhore, në 89 vendvotimet në komunën e Gostivarit, deri në ora 17 kanë votuar 22.121 persona ose 29,5 për qind, ndërsa në Vrapçisht 9.797 qytetarë ose 42 për qind.

Nga dy komisionet zgjedhore komunale konfirmojnë se procesi zgjedhor po zhvillohet normalisht, pa kurrëfarë parregullsi.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *