Home / Lajme / Maqedoni / Në Koçan tensione të mëdha pas aksionit policor

Në Koçan tensione të mëdha pas aksionit policor

Koçan, 7 Prill – Atmosferë e tensionuar mbretëron dhe në Koçan. Atje janë vendosur forca të shumta policore, për të parandaluar përshkallëzim eventual.

Tensionet janë pasojë e një aksioni policor të zhvilluar natën e kaluar, ku janë ndaluar dhjetë persona, simpatizantë të një partie politike.

Ndalimi është bërë në kuadër të operacionit “Detonator 2”.

“MOST” ka informuar ndërkaq se në katër vendvotime të kësaj komune janë regjistruar disa parregullsi serioze.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *