Home / Lajme / Maqedoni / Nevzat Bejta mori mandatin për ta udhëheq Gostivarin (VIDEO)

Nevzat Bejta mori mandatin për ta udhëheq Gostivarin (VIDEO)

Gostivar, 13 Prill – Kandidati I BDI-së Nevzat Bejta edhe zyrtarishtë mori mandatin për të udhëhequrë komunë e Gostivarit për katër vitet e ardhëshme.

Gjatë ceremonisë së marjes së çertifikatës një numër I amdhë I qytetarve të Gostivarist dhe sipmatizantë të BDI-së kishin ardhurë për të uruarë kryetrin e sapo zgjedhurë Nevzat Bejta.

Bejta para qytetarve që kishin ardhurë tap resin tha se ne sot edhe zyrtarishte e kemi liruarë këtë komunë dhe un ë ju garantoj se komuna do të jetë e hapurë për të gjith, ju bëj apel të gjithë qytetarve që gjatë ditës së hënë të vijë këtë trek komuna e gostivarit ku unë do të futem edhe zyrtarishtë në këtë komunë për të filluar më trelizimin e rogramit tim tha Bejta.

Sot komisioni komunal zgjedhor ndau edhe çertifikatat ër ër këshilltrët komunal ku BDI ka 10 këshilltar RDK 9 VMRO 5 këshiltarë LSDM 3 këshilltar PDSH 2 këshilltar dhe TDP gjithashtu ka 2 këshilltarë.

NEVZAT BEJTA MORI MANDATIN PËR TA UDHËHEQ KOMUNËN E GOSTIVARIT (VIDEO)

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *