Home / Lajme / Rajon / Një burrë i armatosur ka vrarë 14 persona në Serbi

Një burrë i armatosur ka vrarë 14 persona në Serbi

9 prill-
Paraprakisht Tanjugu njoftoi se 60-vjeçari Lubisha B. ka shtënë mbi njerëzit në fqinjësinë e tij nga armë zjarri, për të cilën me siguri ka pasur leje, dhe ka vrarë gjashtë burra, gjashtë gra dhe një foshnje.

Vdiq edhe vitkima e 14-të në vrasjen masive, që sot në mëngjes e ka kryer Lubisha Bogdanoviq në fshatin Velika Ivança, rreth 15 kilometra nga komuna Mlladenovac, njoftoi Anadolia.

Sipas njohurive të fundit, bëhet fjalë për bashkëshorten e vrasësit, Javorka, e cila ishte rëndë e lënduar në masakrën.

Paraprakisht Tanjugu njoftoi se 60-vjeçari Lubisha B. ka shtënë mbi njerëzit në fqinjësinë e tij nga armë zjarri, për të cilën me siguri ka pasur leje, dhe ka vrarë gjashtë burra, gjashtë gra dhe një foshnje.

Sulmuesi pastaj ka shtënë edhe ndaj bashkëshortes së tij në tentim që ta vrasë dhe në fund ka qëlluar edhe veten.

Hetimi i policisë është në vijim

Gjithashtu lexo

Turqia kërkon rishikimin e kufijve detarë me Greqinë, grekët kundërpërgjigjen: Jemi gati edhe për luftë

Një ditë pas deklaratave të ministrit të Jashtëm turk, Mevlut Caushoglu, se zona e disa …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *