Home / Lajme / Maqedoni / PDSH përjashton nga partia këshilltaren në Bërvenicë

PDSH përjashton nga partia këshilltaren në Bërvenicë

25 prill-

Në arsyetimin e vendimit, thuhet se Sallahi ka shkelur rëndë Statutin dhe nuk ka respektuar vendimet e organeve të partisë.

Kryesia Qendrore e Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) ka marrë vendim për përjashtimin nga radhët e partisë, të këshilltares komunale në Komunën e Bërvenicës, Nedime Sallahi.

Në arsyetimin e vendimit, thuhet se Sallahi ka shkelur rëndë Statutin dhe nuk ka respektuar vendimet e organeve të partisë.

Vendimi është sjellë në mbledhjen e Kryesisë Qendrore të zhvilluar ditën e djeshme

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *