Home / Lajme / Maqedoni / Rufi Osmani e humbi Gostivarin

Rufi Osmani e humbi Gostivarin

7 prill-Shifrat në favor të Bejtës nga minuti në minutë po rriten, ndërsa ato të fundit flasin se kjo epërsi tani ka arrit në 2000 vota respektivisht 14 mijë me 12 mijë.

Të dhënat më të reja nga KSHZ flasin se BDI dhe kandidati i tyre Nevzat Bejta ka shënuar një fitore bindëse në Gostivarë, duke e mposhtë liderin e RDK-së Rufi Osmanin.

Shifrat në favor të Bejtës nga minuti në minutë po rriten, ndërsa ato të fundit flasin se kjo epërsi tani ka arrit në 2000 vota respektivisht 14 mijë me 12 mijë.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *