Home / Sport / Të premten shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve

Të premten shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve

Të premten do të tërhiqet shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve. Dy ekipet gjermane Bayern Munich dhe Borusia Dortmund do të jenë përballë dy gjigantëve spanjoll Real Madrid dhe Barcelona.

Shorti do të përcaktojë se cilat do të jenë përballjet e fuqishme, ato midis dy kampionëve spanjoll Barca – Real dhe Bayern – Borusia , apo do të kemi përballjen midis të fortëve Bayern – Barca apo ndoshta Borusia-Barca.
Gjithçka do të përcaktohet të premten. Një nga plejmejkerët e gjermanëve, Arien Roben ka theksuar se nuk dëshiron përballjen me Borusia në gjysmëfinale.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *