Home / Lajme / Maqedoni / Teuta Arifi takoi përfaqësuesin amerikan Xhonatan Mur (VIDEO)

Teuta Arifi takoi përfaqësuesin amerikan Xhonatan Mur (VIDEO)

Tetovë, 19 Prill – Kryetarja e qytetit të Tetovës, Teuta Arifi sot në hapësirat e komunës së Tetovës zhvilloi një takim me drejtorin e departamentit amerikan të shtetit për Evropën Qendrore dhe Jugore Xhonatan Mur.

Po ashtu kryetarja Arifi informoi drejtorin e departamentit amerikan për Evropën Qendrore dhe Jugore Xhon Mur për hapat që duhet të ndërmerren me qëllim të realizimit të vizionit për zhvillimin gjithëpërfshirës ekonomik të Tetovës.

Gjatë takimit u bisedua për shfrytëzimin e potencialeve të mëdha natyrore, ekonomike, kulturore dhe intelektuale të Tetovës për ta transformuar në qendrën urbane të jetës kulturore, ekonomike dhe sociale të integruar në zhvillimet rajonale dhe ndërkombëtare.

TEUTA ARIFI TAKOI PËRFAQËSUESIN AMERIKAN XHONATAN MUR ( VIDEO )

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *