Home / Lajme / Maqedoni / Akademi kushtuar ditës së dëshmorëve (VIDEO)

Akademi kushtuar ditës së dëshmorëve (VIDEO)

6 Maj – Në akademinë në Tetovë folën edhe Rafiz Haliti dhe rektori i USHT-së Vullnet Ameti, i cili i ndau edhe një pllaketë të 100 vjetoritë të pavarësisë dhe llogon e USHT-së Lulzim Jasharit. Akademia është përcjellur edhe me një program të pasur artistik.

Në orët e mbrëmjes në qendrën për kulturë të dielën është mbajtur një akademi përkujtimore me rastin e 5 majit ditës së dëshmorëve.Në këtë akademi, kanë marrë pjesë, kreu I Shoqatës së Veteranëve të Luftës, Ministri i Mbrojtjes I Maqedonisë talat Xhaferi, Rafiz Haliti-komandant mësuesi, deputeti i lëvizjes Vetëvendosje dhe një nga themeluesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Rexhep Selimi, dhe Lulzim Jashari djali I komandantit legjendar Adem Jashari.

Në akademinë në Tetovë folën edhe Rafiz Haliti dhe rektori i USHT-së Vullnet Ameti, i cili i ndau edhe një pllaketë të 100 vjetoritë të pavarësisë dhe llogon e USHT-së Lulzim Jasharit.

Akademia është përcjellur edhe me një program të pasur artistik.

AKADEMI KUSHTUAR DITËS SË DËSHMORËVE ( VIDEO )

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *