Home / Lajme / Maqedoni / Aksioni ‘Likuidim’ gjenden armë dhe municion (VIDEO)

Aksioni ‘Likuidim’ gjenden armë dhe municion (VIDEO)

29 Maj – Policia dje në suaza të aksionit “Likuidim” ka kryer bastisje në shtëpitë e familjarëve të afërm të të arrestuarve me ç’rast është gjetur sasi më e madhe e armëve dhe municionit.

MPB-ja njoftoi se më shumë detaje për vazhdimin e aksionit do të kumtojë gjatë ditës.

Policia dje në mëngjes arrestoi dhe parashtroi kallëzim penal kundër tetë personave, mes të cilëve, ish gjyqtarë, prokuror publik, avokat, gazetar dhe person i njohur nga vjedhësit e Shkupit, të dyshuar për vepra penale të bëra “keqpërdorimi i pozitës zyrtare dhe autorizim”, “pranim i ryshfetit”, “ndërmjetësim kundërligjor”, “ngritje”, “ndihmë”, dhe “bashkërealizues” dhe “dhënie të informatave në mënyrë të paautorizur dhe të dhëna për dëshmitarët, bashkëpunëtorët e drejtësisë, viktimat të cilat lajmërohen në cilësi të dëshmitarëve dhe personave të tyre të afërm” nga ligji për mbrojtje të dëshmitarëve.

AKSION ” LIKUIDIMI ” GJENDEN ARMË DHE MUNICION ( VIDEO )

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *