Home / Lajme / Rajon / Arben Llalla kandidion për deputet në koalicion me Sali Berishën

Arben Llalla kandidion për deputet në koalicion me Sali Berishën

8 maj-Në listën e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet e cila është në koalicion këto zgjedhje me Partinë Demokratikë të Sali Berishës do të garrojë edhe historian i njohur nga Elbasani i cili jeton dhe vepron në dy qytetet shqiptare Tetovë dhe Elbasan.

Tiranë: Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka zbardhur listën me emrat e kandidatëve për deputetë që do të garojnë në zgjedhjet e 23 qershorit. PDIU do të garojnë në 12 qarqet e vendit. Në listën e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet e cila është në koalicion këto zgjedhje me Partinë Demokratikë të Sali Berishës do të garrojë edhe historian i njohur nga Elbasani i cili jeton dhe vepron në dy qytetet shqiptare Tetovë dhe Elbasan.
Arben Llalla si njohës i mirë i ceshtjes çame kandidon i katërti në listën për deputet në qarkun e Elbasanit.
Sipas Dashamir Tahirit, deputeti më në zë të PDIU-së, kjo parti pritet që vetëm në qarkun e Vlorës të marrë 2 deputetët. /Shqipmedia

Gjithashtu lexo

Haradinaj: Mos e lëndoni UÇK-në – (VIDEO)

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka kërkuar që askush të mos e ofendojë UÇK-në, meqë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *