Home / Lajme / Maqedoni / Arrestime masive në komunën e Velesit (VIDEO)

Arrestime masive në komunën e Velesit (VIDEO)

Veles, 28 Maj – Nëntë persona janë arrestuar në një operacion të Policisë së Maqedonisë në rajonin e komunës së Velesit.

Në mesin e të arrestuarëve siç bëhet e ditur janë avokatë, gjykatës dhe ish-gjykatës, një prokurorë si dhe një gazetar. Nga burimet e para jozyrtare të MPB-së, personat u ndaluan pasi që kishin zbuluar identitetin e një dëshmitari të mbrojtur për rastin e lidhur me një vrasje në fshatin Oreshe të Velesit.

MPB akoma nuk ka informuar zyrtarisht mbi aksionin, por ka paralajmëruar një preskonferencë më të gjërë.

ARRESTIME MASIVE NË VELES ( VIDEO )

Gjithashtu lexo

Arrestohet 51 vjeçari në ‘Tabanoc’, një ndër personat e kërkuar nga INTERPOLI

Më 16.08.2017, rreth orës 20:15 në vendkalimin kufitar “Tabanoc”, nga ana e policëve është arrestuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *