Home / Sport / Atletico në biseda me Villan

Atletico në biseda me Villan

Atletico Madrid është duke synuar sulmuesin e Barcelonës, David Villa.

Punto Pelota shkruan se drejtori i Atleticos, Miguel Angel Gil, ka qenë në kontakt me agjentin e Villas, Pere Guardiola.

Nëse arrihet një marrëveshje, Villa do të arrinte te Atletico si zëvendësim për Radamel Falcao, me gjigantin madrilen që është i gatshëm të mbulojë pagën që ai merr te Barca.

Falcao pritet të largohet nga skuadra spanjolle këtë verë me një varg klubesh të interesuara për të, përfshirë Chelsean.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *