Home / Sport / Atletiko Madrid jep ‘OK’-in për transferimin e Falkaos

Atletiko Madrid jep ‘OK’-in për transferimin e Falkaos

“El Tigre” ka shënuar 28 gola në 33 ndeshje me Atletikon këtë sezon, duke dhënë një kontribut vendimtar në fitimin e trofeve të Europa Ligë, Superkupës së Europës, Kupës së Mbretit dhe arritjen e vendit të tretë në kampionat, që do të thotë pjesëmarrje në Champions.

Menaxheri i përgjithshëm i Atletikos së Madridit, Miguel Angel Gil Marin, bëri të ditur se klubi do të mbështesë çdo vendim që do të marrë sulmuesi Radamel Falkao, edhe nëse kjo do të thotë se do t’i duhet të japë miratimin për largimin e kolumbianit. “El Tigre” ka shënuar 28 gola në 33 ndeshje me Atletikon këtë sezon, duke dhënë një kontribut vendimtar në fitimin e trofeve të Europa Ligë, Superkupës së Europës, Kupës së Mbretit dhe arritjen e vendit të tretë në kampionat, që do të thotë pjesëmarrje në Champions.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *