Home / Lajme / Maqedoni / Çejku – Hysa: Sulmi ndaj Shtëpisë së Alfabetit, sulm ndaj të gjithë shqiptarëve (VIDEO)

Çejku – Hysa: Sulmi ndaj Shtëpisë së Alfabetit, sulm ndaj të gjithë shqiptarëve (VIDEO)

28 Maj – Ambasadori i Shqipërisë, Arben Çejku dhe ai i Kosovës, Ylber Hysa dje kanë qëndruar për vizitë në Shtëpinë e Alfabetit në Manastir.

Vizita e tyre dhe takimi me drejtorin Gazmend Hoxha ka pasuar pas aktit vandal të dhunimit të objektit të muzeut të Shtëpisë së Alfabetit, ku vandalistë të panjohur kanë demoluar pjesën më të madhe të ambienteve të muzeut, ku ishin ekspozuar materiale dhe vlera historike shqiptare.

Ata kanë apeluar që autoritetet me urgjencë të zbulojnë autorët e këtij akti vandal dhe nxjerrjen e tyre para drejtësisë.

ÇEJKU – HYSA: SULMI NDAJ SHTËPISË SË ALFABETIT, SULM NDAJ TË GJITHË SHQIPTARËVE ( VIDEO )

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *