Home / Lajme / Maqedoni / Fëmija 12 vjeçar vdes në aksident

Fëmija 12 vjeçar vdes në aksident

Shkup, 13 Maj – Djali me inicialet N.XH. nga fshati Arnaqi e Shkupit është aksidentuar nga një automjet ” GOLF ”.

Ditën e shtunë rreth orës 17:45 min siç njofton Ministria e punëve të brendshme në rrugën e vjetër magjistrale në fshatin Arnaqi si pasojë e një aksidenti humbi jetën 12 vjeçari nga ky fshat. Sipas të dhënave zyrtare automjeti Golf me targa të shkupit i drejtuar nga 52 vjeçari A.R. nga fshati Bukoviç i Shkupit ka lëvizur me shpejtësi të madhe dhe në momentin kritik duke mos aritur të kontrolloj veturën ai godet djalin i cili ka mar lëndime të rënda dhe posa arrin në urgjencë ndëron jetë.

Me urdhër të gjykatësit hetues trupi i pajetë i 12 vjeçarit është dhënë për autopsi në Mjekësinë ligjore.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *