Home / Lajme / Maqedoni / Filloi panairi I bamirësisë Selimiye (VIDEO)

Filloi panairi I bamirësisë Selimiye (VIDEO)

Tetovë, 28 Maj – Sot në Tetovë ka filluar panairi i bamirësis i inicuar nga shoqata bamirse Selimiye.

Nga dita e sotmë deri të dilën qytetarët e tetovës do të kenë mundësi të blejë produktet e shoqatës Selimiye të cilët më të hollat që do të grumbulloihen nga ky panairë do të finacojë rrrëthë 20 nxënëse të kuranit thotë Ismail Hasa nga shoqata Selimiye.

Në këtë panairë do të mund të blej rodukete ushqimore, tesha këpucë dhe zbukurime të ndryshem për shtëpi, nuk ka rëndësi se çfarë mund të blehet, ajo që është më e rëndësishmja është se me blerjen e këtyre produkteve ju do të mund ti mundësoni një nxënësi leximin e kuranit.

FILLOI PANAIRI I BAMIRËSISË SELIMIYE ( VIDEO )

Gjithashtu lexo

”Lëvizja Besa do ta ketë anëtarin e saj në KSHZ”

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli për Makfaks ka deklaruar se partia në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *