Home / Lajme / Maqedoni / FRI shpalli semimaturantët më të mirë (VIDEO)

FRI shpalli semimaturantët më të mirë (VIDEO)

31 Maj – Me moton “ Të nxisim dijen, të investojmë për ardhmërinë ” mbrëm Forumi Rinor Islam ka shpërblyerë 23 semimaturat nga të gjithë shkollat fillore të komunës së Tetovës dhe komunave rurale.

Manifestim i cili shtë duke u organizuarë për të nënëtin vit me radhë.
Kryetari i FRI-së Fevzi Musliu tha se qëllimi është këta nxënës të diturë ne tu japim vullnet, ti stimulojmë. Ne si Forum Rinor Islam gjithmonë kemi punuarë për të rinjëtë, me të ritë dhe qëllimi ynë është të përkrahimë të rinjëtë në rrugën e tryre drejt suksesit.

Këtë manifestim e ka përkrahurë qendra për Kurse Fluent, komuna e Tetovës komuna e Bërvenicës si dhe një numër i madhë i kompanive private.

FRI SHPALLI SEMIMATURANTËT MË TË MIRË (VIDEO)

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *