Home / Lajme / Maqedoni / Kapen edhe 6 pjesëtarë të Mafisë së Frankfurtit

Kapen edhe 6 pjesëtarë të Mafisë së Frankfurtit

8 maj-Sipas informatave të fituara, aksioni po ndodhë në Shkup, Shtip dhe Veles, ndërsa bëhet fjalë për vazhdimin e “Dirigent 2”. Sipas informatave të para personat merren me aktivitete të larjes së parave dhe tregtisë me drogë.

Aksion i madh policor po ndodhë në shumë qytete të Maqedonisë ndërsa po arrestohen anëtarë të mafisë së Frankfurtit, njofton Press 24 nga burime policore. Sipas informatave të fituara, aksioni po ndodhë në Shkup, Shtip dhe Veles, ndërsa bëhet fjalë për vazhdimin e “Dirigent 2”. Sipas informatave të para personat merren me aktivitete të larjes së parave dhe tregtisë me drogë. Nga MPB pohojnë se po bëjnë konfirmimin e informatave dhe se më vonë do të dalin me më shumë detaje.(Gazeta KOHA)

Gjithashtu lexo

Kuvendi duhet të votojë për shkarkim të Zvërlevskit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet të mbajë vazhdime të tre seancave midis të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *