Home / Sport / Karanka: Reali është klubi ideal për CR7

Karanka: Reali është klubi ideal për CR7

Ndihmës-trajneri i Real Madridit, Aitor Karanka, beson se klubi mbretëror është ideal për Cristiano Ronaldon dhe ka mohuar spekulimet se ai mund të largohet nga klubi.

“Trajneri tashmë iu është përgjigjur pyetjeve rreth të ardhmes së Ronaldos. Këtu është vendi ideal për të dhe për Real Madridin është nder që e kanë atë”.

“Lloji i lojtarit që është ai dhe klubi në të cilën është (Real Madrid), janë të mirë për njëri tjetrin. Ai do të bëhet edhe më i mirë”, deklaroi Karanka.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *