Home / Lajme / Maqedoni / Klubi I Boxit Shkëndija Box mysafire në Manastir (VIDEO)

Klubi I Boxit Shkëndija Box mysafire në Manastir (VIDEO)

9 Maj – Në këtë ekspeditë ,përveç atyre boksierëve të cilët do garojnë për SHKËNDIJA BOKS do I mer pjese edhe boksierët me pak përvojë që edhe ato ta e ndjejnë ringun në parameçe apo në meçe miqesore. Sa I përket cilësisë së boksierëve tanë ne mendojmë se kemi boksier të mirë dhe mendojmë se në këtë vit do e ruajmë kreun e tabelës, thonë nga ky klub.

Në xhiron e dytë të Ligës së pare të Maqedonisë, Klubi I Boxit SHKËNDIJA BOKS do mer pjesë me gjithsej shtatë boksier, prej gjithsej me tre boksierë të grupmoshave kadet,dy junior dhe me nji boksier senior. Klubi SHKËNDIJA BOKS-TETOVË në xhiron e parë tuboi 12 pikë kështu që u rendit në pozitën e tretë të klasifikimit ku garojnë gjithsej dhjtë klube të Ligës së pare F “LIGA BARGALLA”.
Më 11,05,2013 në qytetin e Manastirit do të mbahet turneu I radhës ku si mysafire do të jetë edhe klubi nga Tetova SHKËNDIJA BOKS,turneu di filloj nga ora 14 pas dite.
Në këtë ekspeditë ,përveç atyre boksierëve të cilët do garojnë për SHKËNDIJA BOKS do I mer pjese edhe boksierët me pak përvojë që edhe ato ta e ndjejnë ringun në parameçe apo në meçe miqesore.Sa I përket cilësisë së boksierëve tanë ne mendojmë se kemi boksier të mirë dhe mendojmë se në këtë vit do e ruajmë kreun e tabelës, thonë nga ky klub.

K.B SHKËNDIJA BOKS, MYSAFIRE NË MANASTIR ( VIDEO )

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *