Home / Sport / Luis Suarez: A i thuhet jo Realit!?

Luis Suarez: A i thuhet jo Realit!?

Sulmuesi i Liverpulit, Luis Suarez, ka lënë të kuptohet se ai do të merrte në konsideratë lëvizjen nga radhët e kësaj skuadre nëse i vjen një ftesë nga Real Madrid. Sipas tij, një largim i mundshëm do të vinte për shkak se po ndjen më shumë trysninë e mediave angleze që e kritikojnë në vazhdimësi.

“Nuk ka asgjë konkrete por do të ishte gjithmonë e vështirë t’i thosha jo një oferte të Real Madrid”, tha futbollisti që aktualisht është i grumbulluar me kombëtaren e vendit të tij.
“E dashuroj Liverpulin për nëse më jepet mundësia, mund të shkoj në ndonjë vend tjetër. Kam vuajtur shumë kur isha fëmijë dhe nuk më pëlqen që gazetarët anglezë të më kritikojnë në mënyrë të padrejtë për sjelljet e mia dhe jo për atë që jap në fushë”.
Futbollisti 26 vjeçar ka qenë mjaft problematik për skuadrën e tij pasi në sezonin 2011-2012 u pezullua për fyerjet raciste ndaj Patris Evra, ndërsa në sezonin që sapo u mbyll, u dënua me 10 ndeshje pezullim pasi kafshoi Branislav Ivanoviç.
Megjithatë, ai cilësohet si një nga sulmuesit më të mirë në qarkullim dhe e provoi këtë duke u renditur i dyti në listën e golashënuesve më të mirë të kampionatit anglez, duke u renditur pas Robin Van Persit.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *