Home / Lajme / Maqedoni / Ministri Xhaferi sot vizitë në Tiranë

Ministri Xhaferi sot vizitë në Tiranë

13 maj- Gjithashtu janë paraparë takime me kryetarin e komisionit parlamentar për mbrojtje dhe siguri, Leonard Demi dhe komandantin e forcave ushtarake të armatës shqiptare, general – brigade Bardhyl Hoxha.

Ministri i mbrojtjes i Maqedonisë, Talat Xhaferi sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare dyditëshe në Shqipëri.

Në agjendën e vizitës janë paraparë takime me ministrin e mbrojtjes, Arben Imami, presidentin Bujar Nishani, kryetaren e Parlamentit, Jozefina Topalli. Gjithashtu janë paraparë takime me kryetarin e komisionit parlamentar për mbrojtje dhe siguri, Leonard Demi dhe komandantin e forcave ushtarake të armatës shqiptare, general – brigade Bardhyl Hoxha.

Kjo është një nga vizitat e para të ministrit të ri të mbrojtjes që po viziton Shqipërinë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *