Home / Lajme / Maqedoni / Mot i vranët dhe me reshje

Mot i vranët dhe me reshje

9 maj-
Në Shkup dhe rrethinë mot i ngjashëm, paradite me reshje të përkohshme të shiut, ndërsa në orët e pasdites gradualisht reshjet do të pushojnë dhe do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm me vranësira me periudha më të gjata me diell. Temperatura e mëngjesit do të ulet në 11 ndërsa ajo e ditës do të arrijë 22 gradë celsius.

Moti në Maqedoni do të jetë me reshje të përkohshme të shiut të cilat gjatë ditës gradualisht do të pushojnë. Do të fryjë erë me drejtim mesatar kryesisht nga drejtimi lindor dhe verilindor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga gjashtë deri në 13, ndërsa ajo ditore nga 17 deri në 22 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë mot i ngjashëm, paradite me reshje të përkohshme të shiut, ndërsa në orët e pasdites gradualisht reshjet do të pushojnë dhe do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm me vranësira me periudha më të gjata me diell. Temperatura e mëngjesit do të ulet në 11 ndërsa ajo e ditës do të arrijë 22 gradë celsius.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *