Home / Lajme / Maqedoni / NATO debaton për sigurinë në Ballkan

NATO debaton për sigurinë në Ballkan

16 maj-Ky takim ka për qëllim që të përgadis terrenin për takimin e dhjetorit të shefave të shteteve dhe qeverive të vendeve të NATO-s, ku do të diskutohet mbrojtja dhe siguria evropiane.

Ministrat e mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO-s sot do të takohen për të diskutuar mbi temën e sigurisë, me theks të veçantë Ballkanin.

Ky takim ka për qëllim që të përgadis terrenin për takimin e dhjetorit të shefave të shteteve dhe qeverive të vendeve të NATO-s, ku do të diskutohet mbrojtja dhe siguria evropiane.

Ministrat e mbrojtjes gjithashtu do të diskutojnë edhe për misionet evropiane në Sahel, Roga të Afrikës dhe në Ballkan, theksohet në komunikatën e lëshuar nga shërbimet për informim në Bruksel. Në këtë takim do të marrë pjesë edhe ministri i mbrojtjes i Shqipërisë, Arben Imami.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *