Home / Lajme / Maqedoni / Nesër koncerti I Xheladin Zeqirit në Tetovë (VIDEO)

Nesër koncerti I Xheladin Zeqirit në Tetovë (VIDEO)

23 Maj – Nesër në mbrëmje me fillim në ora 20.00 në qendrën për kulturë në Tetovë do të mbahet koncerti pranveror i shoqërisë kulturo-artistike Xheladin Zeqiri.

Për këtë koncert janë bërë ëprgatitje intenzive kurse koncerte të këtilla do të mbahen edhe në qytete të tjera të Maqedonisë, tha Hadi kasami, kryetar I shoqërisë kulturo-artistike Xheladin Zeqiri, gjatë një takimi me gazetarë.

Koreografi Remzi matoshi, thotë se për këtë koncert janë punuar valle të reja dhe të vjetra të cilët me siguri se do të begatojnë programin e kësajs shoqërie.

Ndërkaq, Jeton Pustina, udhëheqës I orkestrës së kësaj shoqërie thotë se prezantimi nesër mbrëma në Tetovë do të sjell edhe risi të tjera të cilët tregojnë një ngritje për dallim nga herave të tjera.

Koncerti I shoqërisë kulturo-artistike Xheladin Zeqiri mbahet nesër mbrëma në qendrën për kulturë në Tetovë.

NESËR KONCERTI I XHELADIN ZEQIRIT NË TETOVË ( VIDEO )

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *