Home / Lajme / Maqedoni / Nxënësit përsëri protestuan (VIDEO)

Nxënësit përsëri protestuan (VIDEO)

23 Maj – Nëntë muaj nuk mund të vlerësohet për një orë, stop testimit ekstern.

Këto kanë qenë parullat protestave të nxënësve të shkollave fillore dhe të mesme të Tetovës të cilët sot protestuan para komunës së Tetovës, duke kërkuarë mbështjen e komunës për protestën. Nxënësit kërkojnë nga ministria e arsimit që të anulohet testimi eksterm.

Më pas nxënësit kanë marshuar rrugëve të Tetovës duke bllokuar buleverdin kryesor të Tetovës atë të Ilindenit. Ndërsa kryetarja e komunës së tetovës Teuta Arifi tha se dueht që të mësohet të kenë komunikim nxënësit em ministrin dhe të kërkojnë nga ata atë se çka duan.

NXËNËSIT PËRSËRI PROTESTUAN ( VIDEO )

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *