Home / Lajme / Maqedoni / Produkt I ri nga mulliri ballkan, miell 100 % integral (VIDEO)

Produkt I ri nga mulliri ballkan, miell 100 % integral (VIDEO)

29 Maj – Mulliri Ballakn sot ka promovuar produktin e tijë të rijë miellin 100% integral i cili është produkti i vetëm i këtij lloji në Maqedoni Shqipëri dhe Kosovë.

Sipas njërit nga pronarët Ramadan Vejseli thot se ky produkt është i shëndetshëm, dhe sipas Vejselit ai tha se produktin e këtillë do të nxjerë edhe në vendet e evropës.

Në këtë ceremoni ishte e pranishme edhe kryetrja e komunës së Tetovës Teuta Arifi e cila tha se ne si komunë do të përkrahimë gjithmonë produktet vendore edhe do tu japim tyre mbështetje edhe në të ardhmen për të nxiturë prodhimin e produkteve vendore.
Edhe Isen Asani kryetar i komunës së Tearcës tha se produketet vendore kanë një rëndësi të veçantë për komunën e Tearcës

Ndërsa kryetari i odës ekonomike të maqedonisë veriperendiomore Mendres Kuqi tha se ky produkt i mullirit Ballkan tregon edhe një herë se më veç ka filluar konkureca për produkt.

PRODUKT I RI NGA MULLIRI BALLKAN, MIELL 100% INTEGRAL ( VIDEO )

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *