Home / Lajme / Maqedoni / Vetëvritet 12 vjeçari nga Treboshi (VIDEO)

Vetëvritet 12 vjeçari nga Treboshi (VIDEO)

11 Maj – Është bërë hetim në vendngjarje me pjesëmarrje të ekipeve të SPB, gjykatës hetues dhe prokurorit publik dhe mjekut nga mjekësia ligjore, me ç`rast nuk janë konstatuar gjurmë tjera të dhunës. Trupi I pajetë i 12 vjecarit I është dhënë familjes për varrim dhe me kërkesë të familjes nuk do të bëhet obdkusion”, deklaroi Marjan Josifpvski, zëdhënës I policisë së Tetovës, raporton Tv KOHA.

Sot rreth orës 12.00 në fshatin Trebosh të komunës së Zhelins është vetëvarë një 12 vjecar nga ky fshat, nxënës në shkollën fillore të këtij fshati në klasën e gjashtë.Zëdhënësi I SPB-së së Tetovë, Marjan Josifovski, tha se fëmija është lidhur në fyt me një lidhëze prej najlloni në një degë të drurit dhe është vetëvar, njoftin Tv Koha.

“Trupin e tij të pajetë më vonë e kanë gjetur të afërmit të cilët e e kanë dërguar në spitalin e Tetovës por për fat të keq mjekët kanë konstatuar vdekjen. Është bërë hetim në vendngjarje me pjesëmarrje të ekipeve të SPB, gjykatës hetues dhe prokurorit publik dhe mjekut nga mjekësia ligjore, me ç`rast nuk janë konstatuar gjurmë tjera të dhunës. Trupi I pajetë i 12 vjecarit I është dhënë familjes për varrim dhe me kërkesë të familjes nuk do të bëhet obdkusion”, deklaroi Marjan Josifpvski, zëdhënës I policisë së Tetovës, raporton Tv KOHA.

Ndryshe kjo është vetravrasja e dytë në Pollog pasi që para disa ditësh në fshatin Debresh u vetëvar një 50 vjecar nga ky fshat. Gjatë muajit të kaluar dhe këtë muaj në Pollog janë rregjistruar 4 vetëvrasje në Pollog. Tv KOHA.

VETËVRITET 12 VJEÇARI NGA TREBOSHI ( VIDEO )

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *