Home / Lajme / Maqedoni / Vidhet artaria ‘ BENI ‘ në Tetovë (VIDEO)

Vidhet artaria ‘ BENI ‘ në Tetovë (VIDEO)

Tetovë, 31 Maj – Vjedhësit e maskuar vodhën ar në vlerë 300.000 Euro.

Sot reth orës 8 e 40 minuta, u plaçkit artaria ” Beni ” që gjendet në rrugën e Butiqeve në Tetovë, vjedhësit janë larguar nga vendi I ngjarjes me rethë 300 mijë euro vlerë.
Tre persona të maskuar prej të cilëve njëri me armë zjari pistoletë, kurse tjeri me një çekan, me forcë janë futur në artarinë në mometin kur atë e ka hapur vetë pronari në ora 8 e 40 minuta dhe në mometin kur ai e ka hapurë kasafortën ata e kanë deryruar të shtrihet në tokë duke e marrë të gjithë sasinë e arit që gjendej në të e që vlerësohet reth 300 mijë euro.
Pronari duke u friguar për jetën e tij nuk ka rezistuar. Pak më vonë vetura e tipit Ford Mondeo Karavan që para një muaji është paraqitur si e vjedhur në Shkup është gjetur e djegur në afërsi të qendrës Sportive në Tetovë.
Në vend të ngarjes hetuesit kanë bërë hetim, janë egzaminuar disa fakte dhe janë duke u ndërmarë aktivite për gjetjen e kryesve të kësaj vepre të rëndë penale.
Kjo vjedhje e rëndë e një artarie në Tetovë, nuk është e vetme, sepse vjedhje të tilla në rajonin e Pollogut janë shpeshtuar si nëpër artari, ashtu edhe nëpër shtëpi private.
Tani më ky regjion nuk është i sigurtë për jetesë prandaj organet hetuese dhe policore duhet që sa më parë ti zbulojnë kryerësit e këtyre vjedhjeve dhe kthimin e qetësi në regjion, njofton TV KOHA Tetovë.

VIDHET ARTARIA ” BENI ” NË TETOVË ( VIDEO )

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *