Home / Lajme / Maqedoni / Vrasje në Saraj të Shkupit

Vrasje në Saraj të Shkupit

23 maj-Policia theksoi se viktima që ndërroi jetë nga plumbat është Sh.L nga fshati Gërçec, ndërsa vrasësi është Z.Xh nga Saraji. Siç mësohet dy personat u përfshinë në një zënkë të ashpër në një nga kafenetë e Sarajit, ndërsa vetëm 10 minuta më vonë, Z.Xh shtiu me armë zjarri ndaj viktimës duke e lënë të vdekur.

Një person është vrarë mbrëmë në afërsi të Sarajit të Shkupit. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20.30, me ç`rast vrasjes i ka paraprirë një zënkë verbale midis viktimës dhe vrasësit.

Policia theksoi se viktima që ndërroi jetë nga plumbat është Sh.L nga fshati Gërçec, ndërsa vrasësi është Z.Xh nga Saraji. Siç mësohet dy personat u përfshinë në një zënkë të ashpër në një nga kafenetë e Sarajit, ndërsa vetëm 10 minuta më vonë, Z.Xh shtiu me armë zjarri ndaj viktimës duke e lënë të vdekur.

Policia theksoi se dy protagonistët e ngjarjes gjatë kohë ishin në zënkë dhe se kishin llogari të papastruara midis tyre.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *