Home / Lajme / Maqedoni / Zotohen për ndeshje korrekte

Zotohen për ndeshje korrekte

20 maj-Po ashtu të pranishmit diskutuan për format e bashkëpunimit mes komunës dhe skuadrave sportive për të promovuar sportin si mjet afirmimi dhe afrimi mes njerëzve me çrast kryetarja Arifi theksoi që komuna e Tetovës do të angazhohet krijimin e kushteve sa më të mira për kultivimin e talenteve të sportit tetovar duke ndërtuar riparuar terrenet ekzistuese dhe duke ndërtuar terrene dhe objekte të reja sportive.

Në prag të ndeshjes finale për Kupën e Republikës së Maqedonisë në futboll, kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi sot në hapësirat e komunës së Tetovës u takua me klubet tetovare të futbollit Shkëndija dhe Teteks.

Gjatë takimit u bisedua për ndeshjen finale mes dy ekipeve tetovare e cila duhet të zhvillohet me korrektësi dhe sjellje sportive dhe rezultojë me fitoren e ekipit më të mirë në fushën e sportit.

Po ashtu të pranishmit diskutuan për format e bashkëpunimit mes komunës dhe skuadrave sportive për të promovuar sportin si mjet afirmimi dhe afrimi mes njerëzve me çrast kryetarja Arifi theksoi që komuna e Tetovës do të angazhohet krijimin e kushteve sa më të mira për kultivimin e talenteve të sportit tetovar duke ndërtuar riparuar terrenet ekzistuese dhe duke ndërtuar terrene dhe objekte të reja sportive.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *