Home / Lajme / Maqedoni / Aksident në rrugën Tetovë-Jazhincë

Aksident në rrugën Tetovë-Jazhincë

22 qershor-Policia ka bërë të ditur se lëndime të rënda ka marrë drejtuesi I motorit, dhe për shkak të lëndimeve serioze është transferuar si rast urgjent në Klinikat e Shkupit. pas aksidentit në vendngjarje kanë dalur eklipet e SPB-së në Tetovë, gjykatësi hetues dhe prokurori publik të cilët vërtetojnë shkaqet e këtij aksidenti, njofton Tv Koha.

Aksident në rrugën Tetovë-Jazhincë
Ditë e vështirë për pjesëmarrësit në komuniakacion. Aksidenti I radhës ka ndodhur në rrugën regjionale Tetovë-Jazhincë në afërsi të fshatit Tearcë.Rreth orës 19.15 minuta, Motor I tipit Yamaha, e drejtuar nga N.A nga fshati Otoshisht, pa targa është përplasur me veturën e tipit Pezho 306 e drejtuar nga P.B nga fshati Bellovisht I komunës së Jegunocit, njoftoin Tv Koha.

Policia ka bërë të ditur se lëndime të rënda ka marrë drejtuesi I motorit, dhe për shkak të lëndimeve serioze është transferuar si rast urgjent në Klinikat e Shkupit. pas aksidentit në vendngjarje kanë dalur eklipet e SPB-së në Tetovë, gjykatësi hetues dhe prokurori publik të cilët vërtetojnë shkaqet e këtij aksidenti, njofton Tv Koha.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *