Home / Lajme / Maqedoni / Aksion vullnetar për dhurimin ne gjakut

Aksion vullnetar për dhurimin ne gjakut

14 qershor-Qëllimi I këtij aksioni është që të të plotëshen nevojat e repartit të Transfuziologjisë në spitalin klinik të Tetovës.Mjeku Samet Ademi thotë se tash është bërë traditë që në dy tre muaj të organizohen aksione të këtilla.

Aksion për dhurimin vullnetar te gjakut është organizuar sot në Tetovë në repartin e Transfuziologjisë dhe kryqit të kuq të Tetovës.

Qëllimi I këtij aksioni është që të të plotëshen nevojat e repartit të Transfuziologjisë në spitalin klinik të Tetovës.Mjeku Samet Ademi thotë se tash është bërë traditë që në dy tre muaj të organizohen aksione të këtilla.

AI thotë se në muaj ka reth 200 deri në 300 pacient që dhurojë gjak në mënyrë vullnetare ndërsa në vit aky numër arrinë deri në 3 mijë.
(Senad Zylbehari)

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *