Home / Lajme / Maqedoni / Cvetanka Jovanova ekspozitë në galerinë e arteve (VIDEO)

Cvetanka Jovanova ekspozitë në galerinë e arteve (VIDEO)

Kjo ekspozitë është hapur në kuadër të Kolonisë Artistike e cila që dhjetë ditë mbahet në organizim të galerisë në Kodrën e Diellit. Sipas autores Cvetanka Jovanova ekspozita e saj e cila u hap të enjten mbrëma është e dhjeta me radhë dhe është jubilare.

në Galerinë e Arteve Pamore në Tetovë piktorja Cvetanka Jovanova, ka hapur ekspozitën e saj personale.

Kjo ekspozitë është hapur në kuadër të Kolonisë Artistike e cila që dhjetë ditë mbahet në organizim të galerisë në Kodrën e Diellit. Sipas autores Cvetanka Jovanova ekspozita e saj e cila u hap të enjten mbrëma është e dhjeta me radhë dhe është jubilare.

Ajo u shpreh e kënaqur që është pjesë e kolonisë artistike duke theksuar se në këtë koloni ndjehet shumë mirë me mikpritjen dhe me organizimin. Jovanova më tej shtoi se gjithmonë kolonitë artistike janë për të këmbyer ide, përvoja dhe për të vendosur ura bashkëpunimi mes artistëve.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *