Home / Lajme / Maqedoni / Gostivarë:Protesta në përkrahje të Erdoganit

Gostivarë:Protesta në përkrahje të Erdoganit

14 qershor-Fuat Haxhi nga forumi rinor i TDP-së thotë se kjo protestë ka për qëllim për ti dhënë mbështetje kryeministrit Turk të qëndrojë I drejtë dhe të mos përkulet para protestuesve pasi që ai ka një mbështetje të madhe nga qytetarët.

Me moton qëndro drejt mos u përkul, Ballkani është me ty sot qindra protestues nga Gostivari i kanë dhënë mbështejte kryenimistrit turk Rexhep Taip Erdogan. Kjo protest në përkrahje të kryeministrit turk është organizuar nga Partia Demokratike Turke TDP e cila është mbështetur edhe nga partia turke në Kosovë.

Fuat Haxhi nga forumi rinor i TDP-së thotë se kjo protestë ka për qëllim për ti dhënë mbështetje kryeministrit Turk të qëndrojë I drejtë dhe të mos përkulet para protestuesve pasi që ai ka një mbështetje të madhe nga qytetarët.(Senad Zylbehari)

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *