Home / Lajme / Maqedoni / Konferenca “Integrimi i Evropës Juglindore në BE – Sfidat” sot në Tetovë

Konferenca “Integrimi i Evropës Juglindore në BE – Sfidat” sot në Tetovë

29 qershor-Kjo konferencë që organizohet nga Qendra për Marrëdhënie Ndërkombëtare dhe Studime Ballkanike ka për synim bashkëpunimin rajonal mes intelektualve, studjuesve në sferat e bashkëpunimit dhe integrimit rajonal.

Në Tetovë sot mbahet Konferenca e 2-të ndërkombëtare “Integrimi i Ballkanit perëndimor në Bashkimin Europian-sfidat” që është një Konferencë shkencor ku me prezencën e tyre do të jenë studjues të ndryshën nga hapësirat si Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Mali i Zi, Bullgaria.

Kjo konferencë që organizohet nga Qendra për Marrëdhënie Ndërkombëtare dhe Studime Ballkanike ka për synim bashkëpunimin rajonal mes intelektualve, studjuesve në sferat e bashkëpunimit dhe integrimit rajonal.
Disktues në panele do të jenë zvkryeministri i Maqedonisë për eurointegrime dr.Fatmir Besimi, ministri i pushtetit lokal Tahir Hani, kryetarja e Tetovës dr.Teuta Arifi, rektori i USHT-së dr.Vullnet Ahmeti, ambasadori i Shqipërisë Arben Çejku, kryetari i Asociacionit të Komunave të Kosovës Naim Ismajli, ish ambasadori i Maqedonisë në BE dr.Blerim Reka. (INA)

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *